Zeleninové maškrty

Psy by mali okrem mäsa konzumovať minimálne 20% zeleniny. Skvelým spôsobom, ako im ju dopriať, sú naše zeleninové Barfky z koreňovej zeleniny ochutenej výživnou a voňavou morskou riasou a následne usušenej do chrumkava.

Zeleninové Barfky sú pre vyššiu stráviteľnosť a využiteľnosť živín najprv jemne oblanšírované a následne sušené pri nižších teplotách. Samozrejme, podobne ako mäsové Barfky neobsahujú žiadne prídavné látky, konzervanty a podobne. Odporúčame ich buď ako odmenu pri výcviku či iných aktivitách, alebo na doplnenie dennej dávky zeleniny pri príprave kŕmenia.

IMUNITA A SVIEŽI DYCH
Chrumkavá zelenina s kelpou

Ručne krájané chrumkavé kúsky mrkvy, paštrnáku a zeleru obaľované v kelpe a sušené teplým vzduchom. Vďaka jemnej morskej príchuti kelpy sú veľmi chutné aj pre psy, ktoré zeleninu "nemusia". Predstavujú skvelý doplnok mäsových maškŕt. Veľkosť 1 kúska cca 1 - 3 cm. Možno použiť ako maškrtu, na výcvik či ako zeleninovú zložku pri príprave barf kŕmenia.

Mrkva, petržlen a zeler obsahujú celý rad látok prospešných pre psy. Okrem viacerých dôležitých vitamínov (A, B, C, K) obsahujú aj antioxidanty (flavoniody, polyfenoly), draslík, horčík, zdravé sacharidy a vlákninu. Vďaka tomuto koktailu živín a nízkemu obsahu tukov sú ideálnym doplnkom sušených mäsových maškŕt. Mrkva podporuje zdravý zrak, spolu s petržlenom a zelerom zlepšujú zdravie kostí, svalov a nervov, podporujú imunitu, potláčajú zápaly, krvácavosť, ako aj zápach z tlamy. Zeleninové maškrty sú ideálnou voľbou aj vtedy, ak potrebujeme strážiť kalorický príjem či podiel bielkovín v strave psa. Morská riasa kelpa pri pravidelnom podávaní redukuje zápach z tlamy a zubný kameň, zlepšuje vzhľad, kvalitu a farbu srsti, podporuje funkciu štítnej žľazy, podporuje imunitný systém, prevenciu infekcií a nádorových procesov a urýchľuje regeneráciu po fyzickej záťaži.