Ako vznikajú naše maškrty

V našej malovýrobe pripravujeme všetky psie dobroty ručne. Zaujíma vás, ako celý proces prebieha? Tak čítajte ďalej.


Tvorba receptov

Na začiatku je vždy predstava, čo chceme výrobkom dosiahnuť. Keď máme ujasnený cieľ, nasleduje výber vhodných surovín a postupu, ktorým ich spracujeme.

Každá maškrta je vyvinutá tak, aby bola chuťovo zaujímavá a poskytovala  pridanú funkčnú hodnotu. Inými slovami, snažíme sa naše recepty tvoriť tak, aby výsledný produkt vždy poskytoval aj niečo navyše, nielen radosť z maškrtenia.

Keďže sa zároveň snažíme zachovať jednoduchosť zloženia a výroby (aby sme zostali ekologickí a nezvyšovali riziko alergií), usilujeme sa nič zbytočne nekomplikovať a nekombinovať. Riadime sa princípom, že menej je viac. 

Nákup surovín

Asi vás neprekvapí, že v našej výrobe starostlivo dbáme na výber surovín. Zvieratá i prírodu máme skutočne radi, nikdy by sme preto nekúpili suroviny zo zdroja, o ktorom máme pochybnosti. Ak napríklad kupujete od nás "pamlsky" z kuracieho mäsa, môžete mať istotu, že ide o výrobok z kvalitnej lokálnej hydinárne, ktorá spĺňa všetky prísne normy na kvalitu chovu a spracovania. Lacné výrobky z Brazílie alebo Číny u nás nemajú miesto. Rovnako zeleninu kupujeme vždy čerstvú, bez známok poškodenia a len od serióznych dodávateľov.

Výrobný postup

Suroviny umyjeme a ručne nakrájame na požadovaný rozmer. Zeleninu krátko oblanšírujeme, aby bola pre psy lepšie stráviteľná, no zároveň si zachovala vitamíny a hodnotné látky (surová zelenina nie je pre psy úplne vhodná, pretože psy na rozdiel od nás, ľudí, z nej nedokážu "vytiahnuť" všetky živiny).

V ďalšom kroku sa mäso i zelenina obalia v niektorej z doplnkových zložiek (napr. v sušenej mletej kelpe), vďaka čomu sa zvýši nielen ich výživová hodnota, ale aj chuť. Tieto zložky starostlivo vyberáme, aby naše maškrty mali okrem výživových aj funkčné vlastnosti - inými slovami, aby mali výraznejšie priaznivé účinky na zdravie vášho štvornohého miláčika (podobne ako je to u tzv. funkčných potravín pre ľudí).

Takto pripravený polotovar následne sušíme v profesionálnych sušičkách na presne nastavených teplotách podľa typu suroviny, ktoré zabezpečia, že maškrty si na jednej strane zachovajú všetky cenné živiny a vitamíny a na druhej strane sa dokonale vysušia, čím získajú svoju vychýrenú chrumkavosť, dobrú trvanlivosť a uskladniteľnosť.

Distribúcia a predaj

Naše produkty balíme ekologicky:

  • do predajní ich ponúkame buď bezobalovo, alebo vo vratných sklených nádobách a v biologicky rozložiteľných zatváracích vreckách odolných proti vlhkosti;
  • v e-shope všetky produkty ponúkame v biologicky rozložiteľných zatváracích vreckách

Hotové výrobky vozíme alebo posielame kuriérom do predajní. Vyberáme predajcov, ktorí podnikajú v súlade s našou filozofiou - nezameriavame sa na štandardné predajne chovateľských potrieb, ale spolupracujeme primárne s bezobalovými a bio obchodíkmi, psími salónmi a hotelmi, ktoré náš ekologický prístup vítajú. Okrem toho máme aj vlastný e-shop. Naše produkty nájdete aj na medzinárodných výstavách psov v Bratislave, Nitre, Lučenci a Veľkej Ide.

Zber a recyklácia obalov 

Sklené fľaše, do ktorých Barfky balíme, sme nevybrali náhodou. Sú tým najlepším spôsobom, ako minimalizovať negatívny dopad našej výroby - a vašej spotreby - na životné prostredie. Zároveň sa ľahko umývajú a udržujú čisté. Po tom, ako prázdnu fľašu odovzdáte na predajni, si ju odvezieme späť do našej výrobne, kde ju dôkladne vyčistíme horúcou parou, vysušíme a znova naplníme. 

Vážime si, že ste v tomto procese s nami, pretože aj vďaka vášmu prístupu dokážeme dopriať psíkom to najlepšie bez toho, aby to pocítila naša planéta.